Варіанти систем опалення
В даний час опалення в квартирі організовується трьома основними способами, кожен з яких має свої особливості:
- однотрубна розводка передбачає послідовне підключення опалювальних приладів, температуру яких окремо не можна контролювати і при необхідності міняти;
- двотрубні системи дозволяють стежити за нагріванням кожного радіатора і, якщо потрібно, вносити корективи або навіть відключати окремі прилади без припинення роботи всієї мережі;
- коллекторное або променеве опалення, коли є можливість регулювати подачу тепла з колектора, радіатори розміщуються в спеціальних сантехнічних шафах.
Опалення відрізняється за характером руху теплоносія (тупикове і попутне) і по розташуванню труб (верхнє і нижнє, вертикальне і горизонтальне). Незалежно від того, яка вами обрана система опалення в квартирі, обов’язкові послуги монтажників – це проектування, узгодження проекту в наглядових органах, монтаж обладнання, проектні випробування, оформлення супровідної документації.
Особливості монтажу
При установці ефективного опалення важливо забезпечити належну швидкість транспортування теплої води по трубопроводу. Якщо в мережі використовуються циркуляційні насоси, проблеми в цьому питанні, як правило, не виникають. В інших випадках потрібно точно розрахувати конфігурацію труб, підібрати оптимальний діаметр, переконатися, що внутрішня поверхня труби гладка, не має шорсткостей і нерівностей.
Якщо при монтажі системи опалення використовується пластиковий (полімерний) трубопровід, він повинен мати додаткове армування. Це дозволить стабілізувати розширення матеріалу при впливі високих температур. Для опалювальних систем часто застосовуються мідні труби. Вони не бояться корозійних процесів, з ними зручно працювати. Звичайна і нержавіюча сталь поступово відходить на другий план.
Процес монтажу важко уявити без використання запірно-регулюючої арматури у вигляді рознімних муфт, кранів, фільтрів, скидних клапанів. Дані пристрої дозволяють робити опалення в квартирі максимально комфортним. З їх допомогою:
- теплоносій очищається від забруднень і різного роду домішок;
- відключаються окремі ділянки або елементи (наприклад, для демонтажу радіатора);
- збільшується або обмежується циркуляція води в системі опалення;
- зупиняється вся система (наприклад, для капітального ремонту).
І ще один важливий момент монтажу: опалення в квартирі зазвичай підключається до централізованої системи, яка має серйозний недолік – високий рівень електрохімічної і електромеханічної корозії. Така особливість свідчить про те, що краще не використовувати сталеві радіатори. Але якщо іншого виходу немає, потрібно своєчасно проводити сервісне обслуговування.