Монтаж системи водопостачання в будинку
Водопостачання в будинку створюється за двома основних схем, кожна з яких має свої особливості та переваги:
- Послідовний або трійниковий монтаж трубопроводу. В даному випадку всі прилади підключаються до водопроводу послідовно з використанням спеціальних трійників. Такий варіант підходить для приміщень невеликої площі і при функціонуванні незначної кількості сантехнічного обладнання. Недолік – падіння тиску в водопроводі при одночасному включенні декількох приладів.
- Коллекторное водопостачання. Основна особливість полягає в тому, що трубопровід складається з елементів різного діаметру. Як колектора виступають труби більшого перетину, а самі прилади підключаються через труби меншого діаметру. Організація такого водопостачання в квартирі – захист від падіння тиску навіть при обслуговуванні великих площ.
На особливу увагу заслуговує спосіб кріплення труб, адже прокладка може бути прихованою і відкритою. Під прихованим водопроводом мається на увазі розводка труб в штробах, спеціально підготовлених нішах, каналах або гіпсокартонних конструкціях. Елементи водопостачання часто розміщуються і в стягуванні підлоги.
Відкрите кріплення здійснюється за допомогою кронштейнів і хомутів потрібного діаметру. Виглядає такий водопровід менш естетично, зате забезпечується вільний доступ до системи, що важливо при утворенні протікань і необхідності їх термінового усунення. Власник будинку, як правило, сам вирішує, який спосіб вибрати.
Як ми р